Virtuālā valūta vienotā Eiropā

Dažādas virtuālās valūtas un maksāšanas līdzekļi aizvien biežāk ienāk mūsu ikdienā. Banku maksājumu kartes un internetbanka ir kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu lielai daļai Latvijas iedzīvotāju. Skaidras naudas norēķini šajos apstākļos aizvien samazinās, jo ir ērtāk maksāt ar karti, nevis nēsāt makā lielu naudas žūksni. Protams, joprojām ir cilvēki, kas uzskata, ka labāk ir uzreiz pēc algas saņemšanas visu naudu izņemt no bankomāta un turēt mājās skaidru naudu. Viņi var būt ieguvēji situācijās, kad ir problēmas ar maksājumu termināļiem un nav iespējams norēķināties ar karti. Tajā pašā laikā viņi var būtiski zaudēt reizēs, kad pazaudē maku vai tas gluži vienkārši tiek nozagts.

Papildus viens no virtuālās naudas paveidiem, ko ik dienu izmanto daudzi, kas iepērkas internetā ir paypal. Paypal ir kā papildus drošības mehānisms starp pircēju un pārdevēju. Paypal sniedz garantiju, ka problēmu gadījumā pircējs atgūs samaksāto naudu, izņemot elektronisko sakaru pakalpojumus par kuriem nauda netiek atmaksāta. Lietotājiem ir iespēja pārskaitīt noteiktu naudas summu uz paypal naudas kontu vai piesaistīt paypal kontam savu kredītkarti. Latvijas iedzīvotājiem izvēlēs iespējas gan ir stipri ierobežotas un atšķirībā no ASV un Lielbritānijas pilsoņiem bez kredītkartes piesaistīšanas neiztikt.

Bez paypal starptautisko norēķinu tirgū privātpersonu līmenī darbojas arī dažādi citi operatori, kas piedāvā šķietami līdzīgus pakalpojumus, taču nespēj konkurēt ar jau pieminēto paypal dēļ tā popularitātes un ilgās darbības pieredzes. Atsevisķi vērts pieminēt arī bitcoin, kas norēķinos neizmanto skaidru naudu, taču to iespējams konvertēt pret vairākām valūtām, jo bitcoin lietotāju skaits un gribētāju skaits ir lielāks nekā bitcoin apgrozība pasaulē.